IRI(A)

Uprawnienia instruktora w lotach wg wskazań przyrządów

Miejsce szkolenia: Mielec

Wymagania stawiane kandydatom do szkolenia:

- ukończone 18 lat
- licencja CPL(A) lub ATPL(A) z ważnym uprawnieniem IR(A)
- nalot 15 godzin na typie lub klasie samolotu na którym szkolenie będzie się odbywać
- 800 godzin nalotu wg wskazań przyrządów IFR z czego przynajmniej 400 godzin na samolotach
- w przypadku samolotów wielosilnikowych kandydat na instruktora IRI(A) musi być instruktorem na klasę samolotu CRI(SPA)
- kandydat posiadający uprawnienie FI(A) bez ograniczeń powinien posiadać nalot co najmniej 200 godzin w lotach wg wskazań przyrządów IFR (z czego 50 godzin może być uzyskane na symulatorze)

Szkolenie obejmuje naukę właściwej metodyki szkolenia dla instruktora lotów wg IFR. Jest ciekawym rozszerzeniem uprawnienia FI(A) gwarantującym wzrost atrakcyjności pilota na rynku pracy.

W trakcie szkolenia uczniowie mogą bezpłatnie korzystać z wszelkich akcesoriów i pomocy naukowych w ośrodku, takich jak: mapy, słuchawki, kalkulatory, plotery.

Napisz do nas

Nie czekaj, wypełni poniższy formularz.

Nasza kadra pilotów to zespół doświadczonych i pasjonatów lotnictwa, którzy zdobyli unikalne umiejętności i wiedzę w trudnych warunkach na różnych kontynentach. Nasi piloci pracowali w ponad 20 krajach, m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Iranie, Sudanie, Etiopii, Egipcie, Tunezji, Algierii, Erytrei, Mali, Nigerii, Libii, Arabii Saudyjskiej, Chile i innych.

Jesteśmy do waszej dyspozycji