Umowa o współpracy z Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

🛩️ Współpraca z Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i plany remontu legendarnego samolotu PZL I-22 Iryda 🛩️

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że Mieleckie Zakłady Lotnicze zawarły umowę o współpracy z Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. W dniu 7 marca bieżącego roku, podpisano porozumienie, które otwiera przed nami szerokie możliwości działania na rzecz popularyzacji polskiego lotnictwa oraz upamiętnienia historii lotnictwa wojskowego naszego kraju.

Umowa, którą podpisaliśmy razem z Dyrektorem Muzeum, Moniką Żmuda, ma na celu nawiązanie stałej współpracy pomiędzy naszymi instytucjami. Chcemy realizować wspólne działania, m.in. poprzez renowację statków powietrznych, które są eksponowane w muzeum, oraz promocję i wymianę doświadczeń w obszarze lotnictwa.

Podczas wizyty Pani Dyrektor w naszych zakładach, miała okazję zapoznać się z naszymi działaniami oraz planami na przyszłość. Podczas owocnych rozmów i wymiany doświadczeń narodziło się wiele ciekawych pomysłów na rozpoczętą współpracę.

Pierwszym konkretnym efektem porozumienia jest planowany na ten rok remont jednego z muzealnych obiektów – samolotu szkolno-bojowego PZL I-22 Iryda, o numerze bocznym 104. Ten wyjątkowy samolot, datowany na rok 1986, jest dla naszej firmy niezwykle ważnym elementem historii polskiego lotnictwa. Został on oblatany jako pierwszy kompletny egzemplarz w dniu 13 maja 1989 roku.

Nasza firma będzie na bieżąco informować o dalszych efektach naszej współpracy z Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. ✈️